ART / Lithographs / Litograph 12422010
*
nr 1242 2010
LITOGRAPH
oscar V Andersson, 1881, signerad i tryckplåt, 'Minne af Nordostpassagen'. Subject: 28x37,
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday Mars 18 2019
at 20:15:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/3 11:59:20
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 18
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46
-
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09
-
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43
-
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49
-
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16
*
LITOGRAPH
Read more about Grafik
nr 1242 2010
LITOGRAPH
oscar V Andersson, 1881, signerad i tryckplåt, 'Minne af Nordostpassagen'. Subject: 28x37,
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday Mars 18 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/3 11:59:20 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 18
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46 -
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09 -
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43 -
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49 -
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16